• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Україна повинна отримати дорожню карту для членства в НАТО, — Стефанішина

Віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина наполягає, що НАТО має розпочати консультації про надання Україні Плану дій щодо членства в Альянсі

Ольга Стефанішина
Ольга Стефанішина
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у колонці Ольги Стефанішиної, опублікованій у виданні Foreign Policy, передає "ДС".

Стефанішина відзначила, що нинішній підхід НАТО щодо України, заснований на глибшій інтеграції в обмін на подальші реформи, недостатній та ігнорує гравітаційну силу Кремля.

Вона наголосила, що з 2008 року, часу проведення Бухарестського саміту, коли Києву відмовили у наданні ПДЧ щодо членства, Україна стала незворотно демократичною і провела реформи в стратегічних сферах.

"Євроатлантична інтеграція — це не нагорода за правильні реформи. Це єдиний спосіб для України досягнути успіху як держави, яка може захистити своїх громадян і свою територію. В Україні немає ілюзій, що за нас буде боротися хтось інший. Водночас чіткий шлях до членства в НАТО стане ключовим фактором перетворення пострадянського простору в безпечний, демократичний. У світлі інституційної та політичної трансформації України лідерам НАТО час почати консультації, щоб прокласти шлях до членства, як вони обіцяли в 2008 році", — йдеться у колонці Стефанішиної.

Вона підкреслила, що спільна мета України і НАТО — протистояти опонентам в регіоні, авторитаризму і агресії, а тому "немає кращого місця для початку, ніж підтримати зусилля України зі зміцнення східного флангу НАТО, просуваючись вперед з її дорожньою картою до членства".

"Якщо НАТО не хоче поступитися своєю грою на шахівниці Росії, Альянс повинен діяти. Москва ж не пропустить своєї черги", — зазначила Стефанішина.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що Вільнюс запропонує союзникам по НАТО надати Україні план дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі, після реалізації якого країна могла б стати членом організації. Згодом за надання ПДЧ для України виступила також Латвія.

Міністр оборони України Андрій Таран заявив, що Україна дуже багато зробила на шляху до членства в Північноатлантичному альянсі. Головним елементом продовження цього процесу є отримання Плану дій щодо членства вже у цьому році.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua