• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Україна хоче більше повноважень для місії ОБСЄ, — Арестович

Повноваження Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі мають бути розширені. Українська делегація виступила з відповідною пропозицією

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Немає ніякого перемирʼя, це фігура мови, є режим припинення вогню. Де-юре він зберігається, хоч щодня поранені або вбиті, майже щодня. Сторони, зокрема і російська, неодноразово декларували дотримання режиму, і зараз ми говоримо про необхідність вдосконалення механізму його контролю. Сьогодні була наша пропозиція, що потрібно більше повноважень надати ОБСЄ, перш за все до точок на нашій окупованій території", — сказав він.

За словами Арестовича, на підконтрольній Україні території знаходиться 13 патрулів ОБСЄ, а на непідконтрольній тільки 1.

"ОБСЄ згодна, як не дивно. Питання пішло в підгрупу з безпеки. Україна ініціювала додаткове позачергове засідання підгрупи, яке буде найближчим часом, і там будемо домовлятися про додатковий механізм контролю", — повідомив радник української делегації.

Арестович навів в якості прикладу кейс з дитиною, яку нібито вбив український безпілотник.

"Коли ОБСЄ, нарешті, туди допустили, на третю добу, все було зачищено, не було жодних слідів, за якими можна було встановити, який вибуховий пристрій, звідки влучило. СК Росії заводить відповідну справу, а хтось робить так, щоб не було реального предмету розслідування", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", Українська делегація під час засідання Тристоронньої контактної групи ініціювала обговорення удосконалення механізму дотримання режиму припинення вогню.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua