• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Україна та Португалія уклали безпекову угоду

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Португалії Луїш Монтенегру підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба голови держави, передає "ДС".

"Угода закріплює зобов'язання Португалії підтримувати Україну для відновлення її територіальної цілісності в межах кордонів 1991 року, включно з територіальним морем. Португалія надасть щонайменше 126 мільйонів євро військової підтримки цього року. Також вона підтверджує участь у коаліції F-16, міжнародній коаліції спроможностей морської безпеки, а також у програмі закупівлі боєприпасів великого калібру, зусиллях із розмінування та зміцнення морської безпеки… Україна та Португалія координуватимуть і зміцнюватимуть спільні зусилля для підтримки нашої країни на її шляху до майбутнього вступу в НАТО", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що угода передбачає співпрацю в галузі оборонної промисловості, боротьби з організованою злочинністю та пропагандою, а також протидії хімічним, біологічним, радіологічним та ядерним ризикам. Є окремий розділ, присвяченій розвідці.

Також у документі Португалія заявляє про свою підтримку Української формули миру, притягнення агресора до відповідальності, посилення санкцій проти Росії та спільну роботу над створенням механізму надання компенсації за збитки, втрати або шкоду, спричинені російською агресією.

Португалія також зобов’язується продовжувати участь у Міжнародній коаліції за повернення українських дітей.

Португалія стала 12-ю країною, із якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду. До цього Україна підписала двосторонні угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією та Бельгією.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua