• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Україна непереможна завдяки волонтерам, — Зеленський

Президент Володимир Зеленський відзначив внесок волонтерів в успіх української армії на Донбасі та заявив, що волонтерство робить Україну непереможною

President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це Зеленський сказав під час урочистостей з нагоди Міжнародного дня волонтера, які відбулися на території музейного комплексу "Мистецький Арсенал" у Києві, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу глави держави.

President.gov.ua

"Український народ ніколи не був байдужим. Ми завжди були чуйними до проблем, до потреб інших. Ми завжди допомагали одне одному в біді, та однієї миті поняття "українці" й "волонтери" стали синонімами", – наголосив Володимир Зеленський і додав, що ця мить – це 2014 рік, коли розпочалася війна на Донбасі.

Президент згадав три історії волонтерів, які з початком збройної агресії проти України залишили своє звичне мирне життя задля допомоги українській армії. Він зазначив, що тисячі таких мужніх та самовідданих людей у кожному куточку країни.

"Вони на заході, на сході, на півночі, півдні та в центрі нашої прекрасної країни. Вони в кожному місті, у кожному селі. На кожній вулиці, у кожному будинку, у кожній родині, яка живе в Україні. І яка живе за кордоном. І разом тисячі чоловіків, жінок, бабусь і дідусів, хлопців і дівчат – тисячі їх перетворюються на мільйони нас", – наголосив глава держави.

President.gov.ua

На переконання Зеленського, волонтерство зробило Україну непереможною у 2014 році і робить нашу державу непереможною сьогодні та завжди.

"Бо неможливо перемогти військо, чисельність якого невідома. Армію, до лав якої в одну мить стають десятки, сотні тисяч, мільйони небайдужих", – сказав президент.

Після виступу він вручив державні нагороди та привітав усіх, хто зібрався з Днем волонтера.

President.gov.ua

Під час урочистостей також йшлося про розвиток волонтерського руху в Україні, історію сучасного світового волонтерства, яка налічує понад 160 років.

Запрошених також ознайомили із різновидами волонтерської діяльності. Це, зокрема, медико-соціальна допомога, адаптація до кліматичних змін та екологія, зоозахист, психореабілітаційна допомога, гуманітарна освіта та адвокація, "волонтерство без кордонів". Волонтерів також привітали гурти "Антитела" та "Друга Ріка".

President.gov.ua

Як повідомляла "ДС", 17 листопада Кабінет Міністрів затвердив план заходів на Міжнародний день волонтера, який на державному рівні відзначатимуть 5 грудня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua