• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Україна чекає реакції США та Німеччини на використання Кремлем газу "в якості зброї", – Кулеба

Українська сторона чекає рішучих дій у відповідь на навмисне створення Росією кризи на енергетичному ринку ЄС та використання енергоресурса в якості зброї

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це 9 листопада у Вашингтоні заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на початку візиту до США, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Безумовно, та енергетична криза, яку зараз Росія створила на ринку Європейського Союзу, це і є використання газу як зброї. Ми не соромимося казати, що ми пам’ятаємо дуже добре спільну заяву США й Німеччини, де було написано, що в разі, якщо Росія почне використовувати енергію як зброю у міжнародних відносинах, то Німеччина вдасться до рішучих дій", — зауважив український дипломат.

Глава МЗС зазначив, що українська сторона поважає і вдячна Німеччині за послідовну підтримку України. "Але у нас є запитання: що, власне, відбувається, і які дії тепер вживаються, щоби вказати Росії на її місце?", — підкреслив Кулеба.

За словами міністра, питання енергетичної безпеки України порушуватиметься й під час зустрічей у США. Воно буде однією з основних тем обговорення в Вашингтоні – разом із питаннями безпеки й оборони, а також економічного розвитку. Зокрема, очікується обговорення питання "Північного потоку – 2".

Як писала "ДС", голова енергетичного комітету Бундестагу Клаус Ернст вважає, що Україна не повинна брати участь у сертифікації "Північного потоку-2". За його словами, її єдиним завданням є оплата рахунків за газ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua