• USD 36.6
  • EUR 37.5
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

У ФРН проти участі України в сертифікації "Північного потоку-2"

Голова енергетичного комітету Бундестагу Клаус Ернст вважає, що Україна не повинна брати участь у сертифікації "Північного потоку-2". За його словами, її єдиним завданням є оплата рахунків за газ

Реклама на dsnews.ua

Таку заяву політик зробив на полях Потсдамських зустрічей у Москві, передає "ДС" з посиланням на РБК.

Він вважає, що Польща також не повинна впливати на сертифікацію "Північного потоку — 2".

"Чому ми повинні брати її до уваги? Вибачте, Польща отримує мита за транзит газу, які оплачують німецькі споживачі. Якщо Польщі потрібні гроші, їй потрібно звернутися в ЄС, а не вимагати їх з німецьких споживачів", — заявив Ернст.

Він заявив, що "Північний потік-2" необхідно запустити якомога швидше. Політик вважає, що це допоможе знизити ціни на газ у Німеччині.

"Якщо на ринок надійде більше газу, то попит на нього стабілізується і ціни знизяться. Зараз пропозиція не відповідає високому попиту", — сказав Ернст.

Нагадаємо, наприкінці жовтня "Оператор ГТС України" подав заявку на участь у сертифікації оператора газопроводу у федеральне мережеве агентство Німеччини. Рішення по заявці має бути прийнято до кінця поточного тижня.

"Україна не повинна брати участь у сертифікації "Північного потоку-2", — вважає вважає голова енергетичного комітету Бундестагу.

На його думку, єдине завдання країни — оплачувати рахунки за газ.

Як писала "ДС", процес сертифікації російського газопроводу "Північний потік-2" ще триває. Цьогоо тижня очікується ухвалення рішення про участь компанії "Оператор ГТС України" у цьому процесі.

У свою чергу, Росія вважає, що у питанні запуску магістрального газопроводу "Північний потік-2" останнє слово буде за Німеччиною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua