• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна підніме питання вбивства в'язнів у тюрмі на засіданні ТКГ

Питання вбивства трьох українських в'язнів, які відбували покарання в Кіровській колонії на окупованій території Донецької області, буде винесено на засідання Тристоронньої контактної групи

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила представник окремих районів Донецької та Луганської областей української делегації в ТКГ Тетяна Іванова в ефірі телеканалу "Дім", передає "ДС".

"Це велика трагедія, це громадяни України. І навіть якщо людина скоїла злочин, це не означає, що вона позбавлена або вражена у всіх інших цивільних правах. Крім того, що вона позбавлена волі. І за цих людей слід боротися теж", — впевнена Іванова.

Вона нагадала, що процес передачі засуджених осіб з ОРДЛО на підконтрольну Україні територію зараз заблокований окупаційною владою.

Іванова не виключила, що це питання буде піднято на найближчому засіданні підгруп Тристоронньої контактної групи, яке заплановане на 25 серпня.

"Про те, щоб ці люди також були розглянуті для включення до списків [щодо передачі]. Я думаю, що це питання зараз буде актуальне, особливо після такого випадку", — сказала вона.

Іонова розповіла про випадки, коли українська сторона отримує з ОРДЛО неправдиву інформацію про те, що люди відмовляються від переведення до колоній на підконтрольних Україні територіях.

"Тому, якщо є можливість зараз звернутися до родичів людей, які там відбувають покарання, я дуже прошу, щоб вони перевірили цю інформацію — чи дійсно їхні рідні не хочуть відбувати покарання на підконтрольній території. Оскільки я знаю, що дуже багато випадків, коли ця інформація є неправдивою. І нам її дають спеціально неправдиву, щоб ми не забирали на підконтрольну територію наших людей. І я прошу родичів: якщо ви знаєте про те, що ця інформація є неправдивою, зверніться до Координаційного центру, до СБУ для того, щоб ваших родичів включили в списки на обмін. Це може зберегти їм життя", — підкреслила представник української делегації в ТКГ.

Також Іванова висловила надію, що найближчим часом буде розблоковано процес обміну утримуваними особами.

Як повідомляла "ДС", 9 серпня стало відомо про вбивство трьох українських вʼязнів в Кіровській колонії, яка розташована на окупованій території Донецької області. Один з них — засуджений за вбивство чемпіон України, дзюдоїст із Запоріжжя Євген Сотников.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає від Тристоронньої контактної групи, зокрема представників ОБСЄ, відреагувати на ситуацію з вбивством вʼязнів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua