• USD 26.6
  • EUR 31
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Денісова вимагає від ОБСЄ відреагувати на вбивство трьох українців у в'язниці "ДНР"

Представники України та ОБСЄ в Тристоронній контактній групі мають відреагувати на вбивство трьох ув'язнених в Кіровській виправній колонії №33 на окупованій частині Донецької області, а процес обміну полоненими має бути негайно відновлений

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, передає "ДС".

Омбудсмен зазначила, що всі вбиті були засуджені до початку війни на Донбасі.

"Один із вбитих звертався до мене із заявою перевести його для відбування покарання на підконтрольну Уряду України територію. На жаль, процес переведення осіб з непідконтрольних Уряду України територій заблоковано окупаційною владою. Передача засуджених з тимчасово окупованої території Донецької області не здійснюється з початку 2019 року", — пояснила вона.

Денісова закликала керівництво представництва Червоного Хреста в Україні направити перевірку в окупований Донецьк і Кіровську колонію.

"Звертаюся представника України в робочій підгрупі із гуманітарних питань у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Галини Третьякової та Координатора в цій підгрупі від ОБСЄ Шарлотти Реландер терміново вжити заходів реагування на факт вбивства українських громадян та розблокування процесу переміщення 450 засуджених осіб", — додала вона.

За інформацією Денісової, на переклад з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей чекають 450 громадян України, серед них 70 — засуджені довічно.

Як повідомляла "ДС", 9 серпня стало відомо про вбивство трьох українських вʼязнів в Кіровській колонії, яка розташована на окупованій території Донецької області. Один з них — засуджений за вбивство чемпіон України, дзюдоїст із Запоріжжя Євген Сотников.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua