• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Україна "потренувала" кораблі з Румунією у Чорному морі

ВМС України та Румунії взяли участь у спільних навчаннях типу PASSEX

Українсько-румунські навчання в акваторії Чорного моря
Українсько-румунські навчання в акваторії Чорного моря / mil.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

За участю корвета Horia Macellariu відбулося корабельне бойове навчання з відбиття атак швидкісних малорозмірних плавзасобів, відпрацьовано поповнення запасів на ходу траверзним способом та контроль за цивільним судноплавством у визначеному районі моря, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу українського Міноборони.

У програму було включено тренування з боротьби за живучість, під час якого румунському корвету дісталася роль пошкодженого корабля, а українські моряки відпрацьовували техніку його буксирування. Також відпрацьовувалося відбиття ударів противника при нападі на корабель, що охороняється з повітря. Тренування закінчилися урочистим проходженням кораблів у морі, зазначили в оборонному відомстві.

Нагадаємо, в січні, Верховна Рада схвалила рішення президента Володимира Зеленського про допуск на територію України підрозділів збройних сил інших держав у 2021 році для участі в багатонаціональних навчаннях, підтримавши відповідний законопроєкт №4499. При цьому в тексті документа навчання вказані, як українсько-американські, проте, крім ВС України і США передбачають участь "від збройних сил інших держав-членів НАТО та держав-учасників програми "Партнерство заради миру" до 1000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 10 кораблів (катерів і суден), до 2 підводних човнів, до 5 літаків і вертольотів, до 20 одиниць колісної техніки".

Термін проведення навчань: до 25 діб, березень — грудень 2021 року. Райони проведення: акваторія Чорного моря, військові аеродроми і полігони ВСУ, аеропорти в Одесі і Миколаєві, порти в Одесі, Южному та Очакові.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua