• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Україна просить Боснію повернути подаровану Лаврову ікону: у Додіка відповіли, що вона "сімейна"

Реклама на dsnews.ua

Україна звернулася до Боснії і Герцеговині з проханням невідкладно повернути їй подаровану главі МЗС РФ Сергію Лаврову старовинну українську ікону для проведення експертиз

Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

"Українська сторона також висловила готовність до співпраці з боснійсько-герцеговінскими слідчими органами для з'ясування всіх обставин, пов'язаних з вивезенням ікони з території нашої держави", — сказав він.

На переконання спікера, відкритість БіГ в цьому питанні підтвердила б наявність політичної волі до розвитку дружніх відносин з Україною.

При цьому він розповів, що Офіс сербського члена президії БіГ Мілорада Додіка, який і вручив подарунок Лаврову, повідомив, що главі МЗС РФ була подарована "сімейна ікона". Але ці слова не підкріплені доказами.

Зокрема, посольству України в Боснії і Герцеговині повідомили, що ікона Святого Миколая нібито "перебувала у володінні сім'ї з Республіки Сербської" і є "сімейної іконою".

"Однак ніяких підтверджуючих документів про законність переміщення ікони на територію Боснії і Герцеговини надано не було. Таким чином, питання про справжні обставини потрапляння артефакту в Боснію і Герцеговину та шляхи його придбання у власність залишається відкритим", — підкреслив Ніколенко.

Він також зазначив, що МЗС у співпраці з Мінкультом, Офісом генпрокурора і Національною поліцією вживає заходів, в тому числі із залученням можливостей Інтерполу, щоб встановити, як українська ікона потрапила в Боснію.

Як писала "ДС", 18 грудня Прокуратура Боснії і Герцеговини відкрила справу з зв'язку з тим, що один з керівників країни Мілорад Додік подарував главі МЗС Росії Сергію Лаврову старовинну українську ікону.

    Реклама на dsnews.ua