• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Україна вперше замовила нерадянський реактор для АЕС

НАЕК "Енергоатом" та компанія Westinghouse Electric Company підписали договір про закупівлю обладнання для енергоблока №5 Хмельницької АЕС, який будуватиметься за американською технологією АР1000

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Міністерство енергетики України, передає "ДС".

Договір підписали голова "Енергоатому" Петро Котін та головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман.

"Таких реакторів не було в Україні, їх немає на пострадянському просторі, поки немає в Європі. Це — одна з найпрогресивніших технологій в атомній енергетиці, яка дає можливість підтримувати системи безпеки атомних станцій навіть у разі блекаутів і відсутності дизель-генераторів або інших систем живлення", — підкреслив міністр енергетики Герман Галущенко.

Він додав, що Україна продовжує реалізацію курсу на повний відхід від радянсько-російських технологій в атомній енергетиці.

Петро Котін, зі свого боку, зазначив, що отримання цього обладнання має важливе значення для української енергосистеми, оскільки фактична потужність блоків АР1000 становить 1100 МВт, тоді як наразі найпотужніші в Україні атомні блоки – 1000 МВт. Будівництво нових потужностей розпочнеться після ухвалення Верховною Радою відповідного закону.

Патрік Фрагман своєю чергою зауважив, що технологія АР1000 є однією з найперспективніших у світі.

"Ми переходимо на новий рівень співпраці. Ця угода має фундаментальне значення для енергетичної безпеки України, адже це дуже надійна технологія. Сьогодні п’ять блоків АР1000 експлуатуються у світі, зокрема в США та Китаї, ще п’ять — майже готові до пуску. Польща і Болгарія зацікавлені у будівництві таких реакторів, так само як низка інших країн", — підкреслив президент Westinghouse.

Як повідомляла "ДС", у вересні у реактор Рівненської АЕС вперше завантажили ядерне паливо, яке було вироблено компанією Westinghouse Electric Sweden AB. До цього АЕС працювала виключно на російському паливі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua