• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Українці голосують за присвоєння звання Героя України (посмертно) найрезультативнішому зенітнику ЗСУ

На сайті Президента з’явилась петиція про присвоєння почесного звання Героя України (посмертно) сержанту Андрію Лінійчуку з позивним "Кельт", якого було визнано найрезультативнішим зенітником ЗСУ.

Андрій Лінийчук
Андрій Лінийчук
Реклама на dsnews.ua

За лічені дні петиція набрала майже 20 тисяч голосів з 25 000 необхідних, передає "ДС".

"Ім’я Андрія вже вписане у військову історію не лише України, а й Великої Британії. Саме він був першим, хто здійснив бойове застосування переносного зенітно-ракетного комплексу "Martlet" — модифікації "Starstreak". "Кельт" став найрезультативнішим зенітником Збройних Сил України. На його рахунку збиті 16 "Орланів", 1 "Zala" та бойовий вертоліт Ка-52. За бойові заслуги "Кельт" став повним кавалером ордену "За мужність", — йдеться у тексті петиції.

Як зазначають автори петиції, для Андрія Лінійчука війна почалася ще у 2020 році, коли після отримання цивільної професії він уклав контракт з 95-ю окремою десантно-штурмовою бригадою. Початок повномасштабної війни Андрій зустрів під Горлівкою на позиціях ЗРК "Стріла", у розрахунку якої тоді працював.

Під час боїв Андрій двічі отримував серйозні поранення, лікувався, відновлювався і знову повертався у стрій. Одним з перших пройшов навчання у Великій Британії та успішно знищував ворожі повітряні цілі. Повний кавалер ордена "За мужність".

Андрій Лінійчук загинув 28 квітня 2023 року в результаті обстрілу російськими військовими позицій українських бійців.

Підписати петицію можна за посиланням.

    Реклама на dsnews.ua