• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Українці, які отримали інвалідність з 2022 року, мають іти на переогляд: є рішення коміітету Ради

Усі громадяни, які отримали II та III групи інвалідності з 2022 року, або були визнані обмежено придатними до військової служби, мають пройти переогляд у МСЕК чи ВЛК, аби підтведити свою придатність або непридатність до служби

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив член комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, нардеп "Слуги народу" Федір Веніславський, передає "ДС".

"Ми сьогодні ухвалили рішення, що усі громадяни, які вперше отримали інвалідність (попередньо) II та III групи з початку широкомасштабної війни, або визнані обмежено придатними (у віці від 18 до 60 років) до військової служби, мають пройти переогляд відповідно у МСЕК чи ВЛК. Вони мають підтвердити свою придатність або непридатність до військової служби", — пояснив парламентар.

Проте, додав Веніславський, також лунали зауваження, що можуть бути випадки, коли особа з має інвалідність з дитинства.

"І її точно не треба перевіряти знову, якщо вона, наприклад, глуха від народження. Але всі ці деталі ми вже будемо прописувати на етапі погодження поправок. Після 24 лютого 2022 року кількість людей з інвалідністю II та III групи дуже зросла. І є сумніви, чи всі з них отримали цю інвалідність у результаті реальних травм чи захворювань", — підсумував парламентар.

Нагадаємо, за словами Веніславського, Верховна Рада може прийняти новий законопроєкт про мобілізацію в другому читанні вже до кінця березня.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua