• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

"Українська культура значно багатша": у Зеленського виправдалися за косоворотку президента

Вишиванки для президента Володимира Зеленського та його дружини Олени були створені на основі українських традицій крою, а хейт навколо них є невмотивованим

Володимир і Олена Зеленська
Володимир і Олена Зеленська
Реклама на dsnews.ua

Про це у коментарі OBOZREVATEL заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, передає "ДС".

За його словами, їх розробив дизайнер Артем Климчук.

"Українська культура значно багатша, ніж зашорені і виховані ще за радянськими лекалами уявлення про неї. Українська вишиванка – це не один якийсь образ, не один візерунок, не одна модель. Бувають техніки вишивки, варіанти крою. Це різні регіональні особливості та сучасні їхні інтерпретації", – пояснив радник глави ОП.

Зі свого боку Климчук додав, що за основу було узято національний костюм дніпропетровського регіону.

"Для сходу України бічний розріз на сорочці був широко поширеним елементом. Він був дуже популярний у XIX столітті, але втратив свою актуальність після всього того, що з нашою країною зробив Радянський Союз. Також ми використовували традиційні орнаменти регіону і характерний виріз на сорочці для жінок квадратної форми. Ми стилізували трохи візерунки, вишили їх хрестиком і ретязем, переосмислили дизайн і осучаснили вишиванку, хоча вона створена за мотивами історичних сорочок, які зберігаються в музеях", – підкреслив дизайнер.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський опублікував на своїй сторінці в Instagram фото з дружиною Оленою у національному одязі і привітав українців з Днем вишиванки. У відповідь деякі користувачі мережі розкритикували вишиванки, зазначивши, що це "російська косоворотка".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua