• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Україна домовилась з Румунією про нічну навігацію на Дунаї

Румунський канал Суліна на Дунаї запрацював у цілодобовому режимі

Нічна навігація на Дунаї
Нічна навігація на Дунаї
Реклама на dsnews.ua

Про це написав віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков у Facebook, пише "ДС".

"Повертаємося з рішенням про нічну навігацію на каналі Суліна. Вона вже запрацювала. Очікуємо від румунських колег забезпечення необхідною кількістю лоцманів. У такому разі вийдемо на 4 млн т експортної спроможності на місяць", — написав Кубраков

Крім того, урядовці продовжують працювати над збільшенням потужності залізничних та автомобільних пунктів пропуску в чотиристоронньому форматі: Румунія – США – Європейська комісія – Україна за участі Молдови. Два ключових питання, над якими працюємо зараз, — це погодження пілотного проєкту на пункті пропуску "Красноїльськ – Вікову де Сус" — запуск вантажівок та "зелений коридор" через пункти пропуску "Рені – Джурджулешти – Галац" між Україною, Молдовою та Румунією. 

"Також ми зі свого боку в листопаді розпочали ремонтні роботи на пункті пропуску "Рені", щоб створити там умови для спільного контролю з Молдовою. У першому кварталі наступного року плануємо завершити ці роботи та запустити спільний контроль. Водночас звернули увагу колег на необхідність збільшення фахівців фіто- та ветеринарного контролю на кордоні", — підсумував посадовець.

 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua