• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Україна має знати, хто і як її підтримає у разі масштабної агресії РФ, - Кулеба

Україна мобілізує міжнародних партнерів з метою стримування Росії від подальшої збройної ескалації, а також обговорює з ними практичні кроки на випадок загострення ситуації

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, інформує "ДС".

Очільник МЗС зазначив, що наразі "зусилля наших партнерів спрямованні на те, щоб довести до Російської Федерації нерозважливість її подальшої збройної ескалації проти України".

"Ми зараз перебуваємо в тій фазі, коли мають бути максимальні вербальні сигнали по всіх каналах до Російської Федерації, і Німеччина і Франція ці сигнали надсилають – ви бачили висловлювання канцлера Німеччини після розмови з Путіним. Тому наша задача якраз максимально їх усіх зараз мобілізувати", — сказав Кулеба в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

Разом з тим він додав: "Ми всі маємо розуміти, що може настати фаза, коли будь-яких висловлювань занепокоєння, словесних закликів до Росії вже буде недостатньо".

"Тому вже зараз треба говорити про те, якою може бути практична підтримка України у разі (ми робимо все, щоб цього не допустити) масштабного збройного загострення… Мій візит до Брюсселя повʼязаний саме з цим. Ми будемо тут дякувати нашим партнерам по НАТО за ті вербальні сигнали, які пролунали, але також будемо говорити про дуже конкретні речі", — підкреслив міністр.

Як писала "ДС", раніше Кулеба заявив, що Кремль перейшов до нових погроз, яких не було навіть у 2014 році.

Нагадаємо, наприкінці березня головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що РФ збільшила кількість військ біля кордонів України, а також на території тимчасово окупованого Криму і в окремих районах Донецької та Луганської областей. 4 квітня стало відомо, що РФ перекидає в тимчасово окупований Крим 76-у гвардійську десантно-штурмову дивізію з Пскова, бійці якої у 2014 році брали участь у бойових діях на сході України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua