• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна не братиме участі у засіданнях ТКГ в Мінську, — Арестович

Україна не братиме участі в засіданнях ТКГ в Мінську через епідеміологічну ситуацію та невизнання Олександра Лукашенка президентом Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович, передає "ДС" з посиланням на телеканал "Україна 24".

"Я не знаю, чим вони керуються, але українська делегація керується двома речами. Перше, ми вважаємо, що епідеміологічна ситуація не дозволяє нам їхати в Мінськ, і ми вважаємо за краще залишитися в режимі відеоконференції. Друге — це ситуація в Білорусі, а саме те, що ми не визнали обраним президентом Лукашенка. Україна відмовила йому в праві представляти білоруський народ. Тобто в такому стані їхати в країну і апелювати до її посередницьких послуг було б величезною помилкою. Думаю, ми залишимося в режимі відеоконференції поки" - заявив Олексій Арестович.

При цьому він визнав, що вибір іншого місця переговорів замість Білорусі зараз знаходиться в теоретичній площині. Різні країни дотримуються різних епідеміологічних заходів. Тому найкращий вибір — залишити все, як є до того моменту, поки пандемія не піде на спад.

"Я думаю, найближчим часом все залишиться в режимі відеоконференції. Що стосується країн, які могли б прийняти — це могли бути нейтральні країни, які не є країнами НАТО. У Європі це Австрія, Швейцарія. Пропозиції різні звучали — від Польщі, Туреччини, але згоду повинні надати всі сторони. Чи погодяться росіяни взагалі на перенесення-поки невідомо", — додав радник української делегації в ТКГ.

Нагадаємо, раніше глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив про необхідність перенести переговори по Донбасу з Мінська в іншу країну. Член української делегації в ТКГ Денис Казанський заявив, що Україна розглядає Фінляндію і Сербію як нові майданчики для переговорів із Росією замість Мінська. У свою чергу, Кравчук запропонував Швейцарію. За словами віцепремʼєр-міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, новим місцем переговорів стосовно Донбасу замість Мінська може стати місто "від Відня до Стокгольма". Головні умови — географічна близькість у 2-2,5 години перельоту для всіх учасників і відсутність зауважень з боку Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua