• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Україна очікує від ООН на активнішу протидію агресії Росії, — МЗС

Україна розраховує на більш активний підхід керівництва Організації Об'єднаних Націй до протидії агресії Росії, зокрема через приєднання до Кримської платформи

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві МЗС України з нагоди 76-ї річниці заснування ООН, передає "ДС".

У заяві йдеться, що як одна держав-засновниць ООН Україна підтверджує прихильність принципам сучасного світоустрою, закладеним у положеннях Статуту ООН. А також готовність вносити свій внесок у миротворчі операції.

Також МЗС нагадав, що в серпні Україна спільно з 46 державами та міжнародними та регіональними організаціями створила Кримську платформу для деокупації півострова.

"Розраховуємо на більш активний і конструктивний підхід з боку керівництва ООН до питань протидії триваючій військовій агресії РФ проти України", — йдеться в документі.

Крім того, враховуючи роль ООН у питаннях деокупації Криму, зокрема в контексті прийнятих Генеральною Асамблеєю ООН резолюцій про територіальну цілісність України, проблеми мілітаризації та щодо захисту прав людини в Криму, Україна сподівається на приєднання ООН до Кримської платформи.

Нагадаємо, як заявив президент Володимир Зеленський, Україна до кінця поточного року внесе на розгляд Організації Об'єднаних Націй оновлені проєкти резолюцій з питання окупованого Криму

Крім того, президент Володимир Зеленський має намір посилити участь Організації Об'єднаних Націй у відновленні територіальної цілісності України, в тому числі, шляхом участі в "Кримській платформі".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua