• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Україна отримає ще 10 млн доз вакцини Pfizer

Україна уклала контракт з американською компанією Pfizer щодо постачання додаткових 10 млн доз вакцини від коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Про це президентові Володимиру Зеленському доповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов, який підписав документ від імені держави, передає "ДС" з посиланням на прес-службу глави держави.

Зазначається, що укладення цієї угоди стало можливим завдяки прямому спілкуванню Володимира Зеленського з генеральним директором Pfizer Альбертом Бурлою. Як йдеться у повідомленні, президент особисто координував процес перемовин щодо постачання препарату в Україну.

«Після довготривалих і важких переговорів із компанією Pfizer ми досягли домовленості про постачання додаткових 10 мільйонів доз. Сьогодні вночі ми підписали відповідний контракт. Тобто загалом ми отримаємо 20 мільйонів доз вакцини Pfizer протягом цього календарного року», – доповів Максим Степанов Володимиру Зеленському.

«Це справді чудовий результат. Тепер завдання держави – забезпечити вакцинацію максимальної кількості громадян. Також потрібно активніше пояснювати людям важливість щеплення проти ковіду, адже це єдина можливість подолати пандемію, повернутися до нормального життя й назавжди забути про карантини», – зазначив президент.

Згідно з домовленостями, перші поставки за цим контрактом – 500 тисяч доз – Україна отримає вже в травні-червні 2021 року, 4,5 млн доз – у третьому кварталі (липень-вересень), решту 15 млн доз – у четвертому кварталі цього року.

Нагадаємо, нещодавно Максим Степанов заявив, що очікує поставку COVID-вакцини від Pfizer до України протягом трьох тижнів.

Увечері 30 квітня до України доставлено 500 тисяч доз вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac. Протягом цього тижня нею щепили вже близько тисячі громадян Китаю, що перебувають в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua