• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Україна попросила Червоний Хрест допомогти з гуманітарними коридорами

Україна звернулася до Міжнародного Комітету Червоного Хреста з проханням допомогти в організації гуманітарних коридорів у низці регіонів

President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби президента України, повідомляє "ДС".

Зазначається, що через постійні обстріли, що здійснюються російськими військами, низка населених пунктів України опинилася на межі гуманітарної катастрофи. Тисячі людей потребують термінової евакуації. У цих населених пунктах не вистачає продуктів харчування, води, ліків, немає світла та централізованого водопостачання.

Тому Україна закликала МКЧХ терміново вжити необхідних заходів для організації гуманітарних коридорів і готова зі свого боку зробити все необхідне для евакуації цивільного населення та доставки гуманітарних вантажів.

Населені пункти в районах бойових дій, що вимагають створення гуманітарних коридорів, розташовані у Сумській (напрями Суми, Шостка, Ромни, Конотоп, Охтирка), Чернігівській (східна та північна частини Чернігівщини), Харківській (уся область, крім південно-східної частини), Київській (Буча, Ірпінь, Вишгород, Іванків, Васильків, Бородянка), Миколаївській (Баштанський, Снігурівський, Березнегуватський напрями), Запорізькій (Токмацький, Бердянський, Великобілозерський напрями), Херсонській (Чаплинка, Каланчак, Генічеський та Новокаховський напрями), Луганській та Донецькій областях (Волноваський, Маріупольський райони) тощо.

"Україна надіслала всі необхідні запити до міжнародних організацій щодо створення спеціальних коридорів для доставки найнеобхіднішого та евакуації цивільного населення. На жаль, до цього не було згоди російської сторони. Домовленості за результатами другого раунду перемовин України та Росії дають нам обережну надію на те, що ми нарешті зможемо допомогти нашим громадянам", – сказала віце-прем'єр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Наголошується, що українська сторона готова забезпечити вивезення та доставку гуманітарних вантажів. ЗСУ гарантують безпечне проходження коридорів. На це Україна очікує від російської сторони.

Як повідомляла "ДС", 3 березня відбулися переговори між Росією та Україною. Зокрема, обговорювалися питання гуманітарної ситуації у регіонах, де відбуваються активні бойові дії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua