• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Україна пропонує НАТО створити військовий хаб

Україна пропонує Північноатлантичному альянсу створити на його східному фланзі, наприклад, у Польщі, військовий хаб "НАТО-Схід", який стане аналогом проекту "НАТО-Південь" у Неаполі

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Україна має і продовжуватиме посилювати взаємодію з Альянсом. У своєму відеозверненні до глав держав і урядів на саміті НАТО в Мадриді президент Володимир Зеленський підкреслив, що необхідно переглянути розуміння східного флангу НАТО. Отже, пропоную спільно подумати над створенням у східній частині Альянсу, наприклад, у Польщі, хаба НАТО-Схід. Як модель можна взяти вже успішно функціонуючий подібний проект хаб НАТО-Південь", — сказала Джапарова.

Вона додала, що цей проект може створити легітимну основу для залучення партнерів Альянсу, зокрема України, до більшої практичної взаємодії з НАТО, що є дуже важливим для нас.

"Це сприятиме нашому євроатлантичному прогресу та дозволить нарощувати взаємодію за такими важливими напрямами, як забезпечення безпеки спільних кордонів або протидія нелегальній міграції, контрабанді та торгівлі людьми", — зазначила заступник міністра.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua