• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна розглядає альтернативні варіанти поставок газу з Близького Сходу, — Вітренко

У "Нафтогазі" опрацьовують варіанти альтернативних поставок газу в Україну

Реклама на dsnews.ua

Про це глава правління компанії Юрій Вітренко заявив в інтерв'ю Радіо Свобода, передає "ДС".

"Крім того, все-таки невелика таємниця, але ми зараз опрацьовуємо і альтернативні поставки газу (в Україну, – ред.) фізичні, не тільки з європейського ринку, не тільки з традиційних джерел… Не секрет, що і коли я був в.о. міністра енергетики, я мав зустрічі в деяких країнах Близького Сходу на найвищому рівні. Пан Зеленський тоді приїжджав. Зустрічалися на найвищому рівні", – розповів Вітренко.

Він наголосив, що не хоче називати конкретні країни.

"Тому що після того, як ми про щось домовляємося, ми знаємо, що телефонують російські "таваріщі" і кажуть: ні-ні-ні, ні в якому разі з Україною не працювати! Туди телефонують. "Ви обираєте" і так далі. Тому зараз ми це трохи тримаємо в таємниці. Ми розуміємо, що це така таємниця відносна. Але навіть просять, умовно кажучи, наші партнери вже з того регіону, зі східного регіону…" – зазначив глава правління "Нафтогазу".

Нагадаємо, у цьому ж інтервʼю Вітренко заявив, що якщо російський монополіст "Газпром" не продовжить транспортувати газ через територію України, наша країна, в разі звернення в міжнародний арбітраж, може його програти. Тому Україна вестиме боротьбу за те, щоб російський газопровід "Північний потік-2" не було сертифіковано і, відповідно, не було запущено.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua