• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Українці не проти дострокових виборів Ради, але без Майдану, — опитування

Відносна більшість українців підтримують проведення дострокових парламентських виборів, а відносно дострокових президентських виборів думки розділилися майже порівну

facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

Респонденти скоріше підтримують проведення дострокових парламентських виборів – 47,3% підтримують проти 37,7%, які не підтримують. У випадку дострокових президентських виборів думки розділилися майже порівну – 43,4% підтримують їх проти 45,8%, які не підтримують.

Водночас, у протестах з вимогою дострокових виборів президента України стверджують, що готові взяти участь 23,1% респондентів, з вимогою дострокових виборів до Верховної Ради України стверджують, що готові взяти – 24,1% респондентів.

Також 35% респондентів погоджуються з твердженням "партію "Слуга народу" потрібно усунути від влади шляхом масових протестів". Не погоджуються з цим – 50,6%.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки протягом 20-25 жовтня 2021 року. Методом особистого ("face-to-face") інтерв’юз використанням планшета (CAPI, computer-assisted personal interviews) опитано 2028 респондентів, що мешкають у 103 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,9% — для показників близьких до 25%, 2,2% — для показників близьких до 12%, 1,5% — для показників близьких до 5%.

Нагадаємо, згідно з опитуванням КМІС, якби вибори до Верховної Ради відбувалися в кінці жовтня, до парламенту пройшли б п'ять партій: "Слуга народу", "ЄС", "Батьківщина", "ОПЗЖ" та "Сила і честь".

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua