• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Українці, які працювали в Росії, можуть залишитись без пенсії: у Мінсоцполітики думають над вирішенням проблеми

Українці, які працювали в Росії та мають там страховий стаж, можуть не отримати пенсії. Однак цю проблему розраховують вирішити

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила перша заступниця міністра соціальної політики України Дарія Марчак в ефірі телемарафону, повідомляє "ДС".

Зазначається, що зараз українці, які мешкали в Росії чи на території окупованого Криму, а потім повернулися на підконтрольну територію, стикаються з проблемами нарахування та виплати пенсій.

"Фактично громадяни, які переїхали з Криму на підконтрольну Україні територію, не мають можливості для призначення пенсій. Оскільки за чинним законодавством, щоби призначити їм пенсії, потрібно отримати підтвердження від пенсійного фонду РФ про те, що Росія не виплачує такому громадянину пенсію", — сказала заступниця міністра.

За словами Марчак, під час повномасштабної війни Україна не може отримати ці дані від РФ, тому це фактично унеможливлює оформлення пенсії.

Чиновниця пояснила, що йдеться не лише про кількасот пенсіонерів, бо потенційно таких громадян може бути значно більше.

"Росія денонсувала угоду про пенсійне забезпечення між РФ та Україною. Тому у нас немає врегулювань для громадян України, які частину життя працювали в Росії", — додала заступник голови Мінсоцполітики.

Нагадаємо, у травні в Кабміні заявили, що для тих українців, хто офіційно не працює, існує можливість збільшити страховий стаж за допомогою добровільних внесків, але з певними умовами.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua