• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Українська розвідка з'ясувала, хто віддав наказ вбити українських полонених в Оленівці

У розвідці вважають, що вбивство українських полонених в Оленівці на Донеччині організували найманці ПВК "Вагнера" за особистою вказівкою Євгена Пригожина, не узгодивши це з керівництвом Міноборони Росії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Головного управління розвідки Міністерства оборони України у Telegram, передає "ДС".

"Вибухи в Оленівці – свідома провокація та беззаперечний акт тероризму з боку збройних сил окупанта. За наявною інформацією, він здійснений руками найманців зі складу ПВК "Вагнера" (Ліга) за особистою командою номінального власника вказаного ПВК – Євгена Пригожина. Організація та здійснення теракту не були узгоджені з керівництвом міністерства оборони РФ", — сказано у повідомленні. 

За інформацією ГУР, вибух влаштували для приховування фактів розкрадання коштів, виділених на утримання українських полонених. 1 серпня у колонію мала прибути комісія з Росії для перевірки витрат виділених коштів та умов утримання полонених. Однак реальний стан будівлі не відповідав вимогам, тому "проблему" усунули шляхом знищення приміщення, разом з розміщеними в ньому українцями. Другою метою теракту було підвищення соціальної напруги навколо України, зважаючи на суспільний інтерес полонених до Героїв "Азовствалі".

У розвідці додали, шо приміщення було спеціально обладнане для утримання полонених з "Азовсталі". Роботи у будівлі закінчилися 2 дні тому, після чого в неї перевели частину утримуваних українських захисників.

Нагадаємо, вранці 29 липня російські пропагандистські ЗМІ заявили про обстріл колонії в Оленівці Донецької області, де утримуються українські полонені з "Азовсталі". Окупанти звинуватили у обстрілі ЗСУ та зазначили, що загинуло близько 40 військовополонених та ще 130 осіб отримали поранення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua