• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Український бізнес все більше відчуває дефіцит робочої сили, - НБУ

Підприємства стикаються зі складнощами в пошуку як кваліфікованого, так і некваліфікованого персоналу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті НБУ на тему: "Макроекономічний та монетарний огляд, квітень 2024 року", повідомляє пресслужба регулятора, пише "ДС".

Все більше підприємств стикається зі складнощами в пошуку як кваліфікованого, так і некваліфікованого персоналу, а кількість тих, хто шукає роботу, згідно з кількістю резюме на сайтах пошуку роботи, надалі скорочується.

"Це може бути наслідком як відновлення зайнятості, так і обмеженої пропозиції робочої сили, у тому числі через мобілізацію та подальшу міграцію", — йдеться у звіті.

Через невідповідності між попитом та пропозицією робочої сили збільшується тиск у бік підвищення заробітних плат як з боку пошукачів роботи, так і роботодавців. Додатковий вплив мало підвищення мінімальної заробітної плати на початку року. Зростання зарплат, значні обсяги витрат бюджету на грошове забезпечення військовослужбовців, індексація пенсій (з березня) і підвищення виплат, прив'язаних до мінімальної зарплати, сприяли збільшенню доходів домогосподарств, що, зі свого боку, підтримує споживчий попит.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua