• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україну попередили про серйозні наслідки у разі провалу судової реформи

Провал судової реформи може вплинути на інвестиції та євроатлантичну перспективу України

Крістіна Квін і Мелінда Сіммонс
Крістіна Квін і Мелінда Сіммонс
Реклама на dsnews.ua

Про це в ефірі програми "Свобода слова Савика Шустера" говорили тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін і посол Великої Британії Мелінда Сіммонс, передає "ДС"

"Для реалізації власних цілей, збільшення іноземних інвестицій, вступу в НАТО, вступу в ЄС Україні доведеться покращитися, зокрема це стосується судової системи. Ми не можемо змусити американські компанії інвестувати сюди, поки вони не відчуватимуть впевненість судовою системою. Бар'єром номер один є вільне і незалежне судочинство", — сказала Квін.

Посол Великої Британія додала, що провал судової реформи в Україні може обернутися зупинкою інвестицій.

"Якщо ці реформи не вдасться втілити в життя, то це зупинить інвестиції. Я також погоджуюся з Крістіною, що це стане проблемою для євроатлантичних планів України", — сказала Сіммонс.

При цьому дипломати пообіцяли, що США і Велика Британія продовжать підтримувати Україну в проведенні реформ. 

Нагадаємо, у вересні посли "Великої сімки" оприлюднили заяву, в якій повідомили, що продовжують спостерігати за процесом судової реформи в Україні "із занепокоєнням та розчаруванням" через графік роботи конкурсу Ради суддів.

Як повідомляла "ДС", в спільній заяві президентів України і США Володимира Зеленського і Джо Байдена за підсумками зустрічі йдеться, що Україна за підтримки США продовжить реформувати судову систему і антикорупційну інфраструктуру.

21 вересня Рада суддів України оголосила про початок конкурсу на посаду члена Етичної ради за своєю квотою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua