• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Померла Єлизавета ІІ: чим запам'яталася королева, яка здавалася вічною

У четвер, 8 вересня, у віці 96 років померла королева Великобританії Єлизавета II

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба Букінгемського палацу, передає "ДС".

Останні кілька тижнів 96-річна Єлизавета ІІ відмовлялася від участі в офіційних заходах через стан здоров’я. Зокрема, на початку липня вона майже не брала участі у святкуваннях із нагоди 70-річчя свого правління.

Ніхто не міг уявити, що зійшовши на королівський престол у 1953 році, молода принцеса Єлизавета правитиме Британією 69 років. ДС згадує довгий життєвий шлях

Майбутня королева народилася у Лондоні 1926 року — столиці тоді ще Британської імперії.

Батьками Елізабет Олександри Мері Вінздор стали майбутній король, а тоді ще принц Альберт, герцог Йоркський, і герцогиня Йоркська Єлизавета Боуз-Лайон. Єлизавета Боуз-Лайон вже після сходження дочки на престол носитиме титул Королеви-матері.

Новонароджену принцесу хрестили Георг V, королева Мері, принцеса Мері, граф Стратморський, герцог Конноутський та леді Елфінстоун.

А назвали Єлизавету на честь матері, королеви Алессандри – прабабусі по батьківській лінії та королеви Мері – бабусі.

Але в сім'ї дівчинку називали лагідним ім'ям "Лілібет" (Lilibet).

На правах онуки короля по чоловічій лінії Єлизавета здобула титул британської принцеси – Її Королівська Високість принцеса Елізабет Йоркська.

На момент свого народження вона була третьою у черзі в порядку престолонаслідування. Її дядько Едуард – принц Уельський був першим, а батько – герцог Йоркський, молодший брат Едуарда – другим.

Саму ж Елізабет ніхто як майбутню королеву не розглядав.

У 1936 році Едуард зрікся престолу. Він був змушений прийняти таке рішення внаслідок конституційної кризи в Британії, яка викликала його наміри одружитися з американкою Уолліс Сімпсон.

1947 року вона вийшла заміж за герцога Единбурзького Філіп. З ним вона прожила у шлюбі 74 роки. У пари за цей час народилося четверо дітей – принц Чарльз, принцеса Анна, принц Ендрю та принц Едвард. Герцог помер 9 квітня 2021 року у віці 99 років.

Сходження королеви на престол відбулося 2 червня 1953 року. З 2015 року вона вважається монархом, який править найдовше в історії Великобританії. Вона правила престолі понад 70 років. Єлизавета ІІ не раз висловлювала свою солідарність з Україною.

Спадкоємцем Єлизавети II за престолом є її старший син Чарльз, принц Уельський. Спадкоємець другої черги – його син принц Вільям, а спадкоємець третьої черги – його син принц Джордж Кембриджський.

    Реклама на dsnews.ua