• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Уряд затвердив алфавіт кримськотатарської мови на основі латинки

Кабінет міністрів на засіданні 22 вересня затвердив алфавіт кримськотатарської мови на основі латинської графіки

Кримьскі татари
Кримьскі татари
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, передає "ДС".

"Затвердження латинської графіки – це вже друге фундаментальне рішення у цьому році, на рівні з ухваленням закону про корінні народи України. Кримськотатарський народ чекав його 30 років", — зазначив міністр з питань реінтеграції ТОТ Олексій Резніков.

За його словами, у квітні 2021 року за ініціативи Мінреінтеграції уряд затвердив Концепцію розвитку кримськотатарської мови, і перехід на латинку був одним зі стратегічних кроків у рамках її виконання.

Він додав, що перехід на латинську графіку підтримують жителі тимчасово окупованого Криму. 

Затверджений алфавіт складається з 31 літери. Він базується на рішеннях Курултаю кримськотатарського народу 1991-1993 років.

Крім того, у постанові уряду визначено, що навчання кримськотатарською мовою буде переведене на використання латинської графіки до 1 вересня 2025 року.

Нагадаємо, урядовий комітет у четвер, 16 вересня, підтримав проєкт постанови "Про затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки".

Як повідомляла "ДС", раніше Секретар РНБО Олексій Данілов сказав, що в Україні треба позбутися кирилиці і перейти на латиницю.

Директор інституту української мови Павло Гриценко назвав таку ідею секретаря РНБО "нонсенсом". Мовний омбудсмен Тарас Кремінь заявив, що застосування кирилиці в українській літературній мові є обґрунтованим з філологічної, наукової, та політичної точок зору.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua