• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Збиток від війни буде перевищувати 1 трлн доларів, - Шмигаль

Збиток від війни Росії проти України з урахуванням майбутніх втрат перевищує 1 трлн доларів. Прямі збитки наближаються до 600 млрд доларів

Реклама на dsnews.ua

Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив виданню Інтерфакс-Україна, передає "ДС".

"Збиток, розрахований непрямим способом, з урахуванням втрат у наступні роки, становить понад трильйон доларів", — зазначив він.

За його словами, це поки експертна оцінка. Зокрема, прямі інфраструктурні збитки з урахуванням військової інфраструктури та інших цивільних витрат перевищують 270 млрд доларів. Друга складова — втрати економіки.

"Це падіння ВВП в розрахунку на місяці, коли ми будемо продовжувати бойові дії. Це недоотриманий прибуток і не вкладені інвестиції наших підприємств. За нашими розрахунками, ця сума становить понад 290 млрд доларів", — підкреслив Шмигаль.

Третя складова — це втрати, які понесе Україна в результаті зниження ВВП.

"Підприємства, які повинні приносити державі доходи, зруйновані. Тому після війни, звичайно, буде істотне коригування", — додав він.

Як писала "ДС", американські сенатори Майкл Беннет та Роб Портман внесли законопроєкт про перерозподіл коштів із заарештованих російських активів у фонд для допомоги українським біженцям та відновлення України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua