• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

В Австрії обіцяли не заважати вступу України до Євросоюзу

Австрія підтримує прагнення України стати членом Європейського Союзу і не перешкоджатиме інтеграції нашої країни до європейської спільноти

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила міністр федеральної канцелярії Австрії по Європі Кароліні Едтштадлер після зустрічі з міністром України з питань розвитку громад та територій Олексієм Чернишовим, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Спочатку нам треба дочекатися, якою буде позиція Європейської комісії. Якщо вона буде позитивною, то Австрія точно не буде перешкоджати", — зазначила Едтштадлер, коментуючи можливе надання Україні статусу кандидата в члени на саміті ЄС у червні.

За її словами, схоже, що позиція Єврокомісії щодо поданої Україною заявки на членство буде "позитивною".

"Заявку подано. Існують дуже конкретні критерії, на основі яких Єврокомісія ухвалює рішення, чи виконані вимоги, чи ні, так звані Копенгагенські критерії. Ми чекаємо на відповідь Єврокомісії, але знаємо, що Єврокомісія також посилала дуже позитивні сигнали та знаки і що президент Єврокомісії заявляла "we want them in" ("ми хочемо їх прийняти – ред.") . І тому я тут виходжу також з того, що, судячи з усього, буде позитивна відповідь. І Австрія, скажу ще раз, не буде чинити перешкод", – сказала міністр.

Вона запевнила, що Австрія солідарна з Україною і її підтримуватиме на шляху до Євросоюзу. Водночас Едтштадлер вказала на те, що шлях України до повноцінного членства в ЄС є тривалим і важким і, за її оцінкою, може зайняти роки.

"Немає якоїсь швидкої процедури, щоб бути прийнятим до Європейського Союзу. Це дуже залежить від кожної майбутньої держави-члена, наскільки швидким буде цей процес", — заявила вона, нагадавши також про балканські країни, які вже довго прагнуть приєднатися до ЄС.

Міністр федеральної канцелярії Австрії по Європі також наголосила, що Україна є частиною західної спільноти, поділяє її цінності та "Україна зараз також бореться за захист цих цінностей".

"Україна з 24 лютого знаходиться у надзвичайно складній ситуації, яку просто не можна уявити. російська загарбницька війна створила не лише поворотний момент в Європі, вона також поставила Україну перед неймовірними викликами і має наслідки, які ми в Європі і світі загалом не можемо оцінити…Український народ не здається, український народ воює за суверенітет країни, і український народ стоїть за європейські цінності і захищає їх також для нас. Мужність людей, які ведуть цю боротьбу і за нас, вражає та викликає захоплення", — заявила міністр.

Як повідомляла "ДС", 1 березня Європейський парламент ухвалив заявку України на вступ України до Європейського Союзу.

Президент Франції Еммануель Макрон запевнив, що заявку України на членство в Європейському Союзі буде розглянуто на засіданні Європейської Ради у червні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua