• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

В Британії заявили про ризик втручання Росії у вибори

Росія ймовірно буде намагатися вплинути на результати парламентських виборів у Великій Британії

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані медіакомпанії Australian Broadcasting Corporation (ABC), передає "ДС" з посиланням на The Sunday Times.

АВС виявила ймовірну операцію російського впливу з метою збільшення підтримки правої популістської партії Reform UK Найджела Фараджа. В зв'язку з цим заступник прем'єр-міністра Сполученого Королівства Олівер Дауден висловив "серйозне занепокоєння".

Під час моніторингу журналісти виявили у соцмережі Facebook п’ять сторінок із загальною кількістю підписників 190 тисяч, на яких публікувалися однакові фото та текстові повідомлення приблизно в той самий час на підтримку євроскептиків. Більшість адміністраторів цих сторінок знаходиться у Нігерії. У Британіїї проживає лише мала частина з них.

"Ці викриття свідчать про реальний ризик, з яким стикається наша демократія в цьому нестабільному світі. Шкідливі іноземні суб'єкти, що просувають британські політичні партії, політику та погляди, які відповідають їх порядку денному, є ще одним прикладом проблем у все більш нестабільному кіберпросторі 21 століття, і це викликає серйозне занепокоєння під час виборчої кампанії", — підкрееслив Дауден.

Нагадаємо, Найджел Фарадж минулого тижня заявив, що розширення НАТО та Європейського Союзу "спровокувало вторгнення Москви в Україну".

Як повідомляла "ДС", прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосив про проведення загальних виборів 4 липня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua