• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"У Донецьку": глава КСУ цинічно заявив автомайдану, де шукати його тещу

Реклама на dsnews.ua

Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький стверджує, що активісти "Автомайдану" і ЦПК їдуть з акцією протесту не до нього, а до його тещі у Васильків. Але її там, за його словами, зараз немає, тому що вона поїхала до окупованого Донецьку

Про це Тупицький заявив 3 листопада на брифінгу, передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

Голова КС заявляє, що його теща Лариса Колпаченко продала квартиру в Донецьку і купила будинок у Василькові Київської області. Але стверджуючи це, він збивається і то каже, що сам купив будинок, а іншим разом — що його теща купила. Також Тупицький розповів, що власноруч докупив до земельної ділянки тещі ще 7 соток землі, щоб побудувати там спортивний зал.

За словами Тупицького, саме над цим будинком днями активісти запускали свої квадрокоптери.

Будинок у Василькові Київської області, який, за словами глави КСУ Олександра Тупицького, належить його тещі Ларисі Колпаченком
Будинок у Василькові Київської області, який, за словами глави КСУ Олександра Тупицького, належить його тещі Ларисі Колпаченком

"Так я хочу запитати "Автомайдан": до кого вони їдуть і кого вони хочуть вивезти в Ростов? Можливо, вони поїдуть не до мене, а до тещі, яка зараз поки що вимушено знаходиться на території Донецька? І з нею там поговорять — хто, як купував. Так як "Схеми" полетіли до Криму, "Автомайдан" нехай поїде в Донецьк. Завтра вони зберуть все майно родичів і навісять, що все це моє майно. Післязавтра мене звинуватять у сепаратизмі. все це — цькування", — сказав Тупицький.

Відзначимо, громадські організації "Автомайдан" і "Центр протидії корупції" влаштовують автопробіг до маєтку, де живе голова Конституційного Суду Олександр Тупицький. Акція запланована на суботу 7 листопада і називається "Тупицький — вали до Ростова". Активісти повезуть із собою старі шини і "зимові коктейлі", натякаючи на коктейлі "Молотова". На запрошення поїхати вже відгукнулися майже 800 чоловік.

За даними "Схем", у сімʼї глави Конституційного Суду є маєток з басейном під Києвом у Василькові. Будинок площею 211,4 квадратних метра і земельні ділянки загальною площею понад 23 соток були придбані в серпні 2018 і оформлені на тещу Тупицького — Ларису Колпаченко. Сам суддя оформив на себе тільки 7,5 соток землі в Василькові, які і вніс в декларацію.

За даними журналістів, тривалий час теща Тупицького працювала в аптеці в Донецьку.

Також журналісти відзначають, що після того, як в травні 2013 року Тупицький був переведений до Києва і призначений суддею Конституційного Суду, у вересні того ж року його сімʼя придбала чотирикімнатну квартиру площею 216,5 квадратних метрів в житловому комплексі бізнес-класу "Новопечерські липки" в Києві, а потім докупила ще два машиномісця там. Середня вартість квадратного метра в цьому ЖК станом на 2013 рік становила $ 2900, тобто квартира такої площі коштувала там більше 600 000 доларів. Повідомляється, що майно записали на матір судді Галину Тупицьку.

Як писала "ДС", глава Конституційного Суду України (КСУ) Олександр Тупицький адресою своєї реєстрації в електронній декларації вказав будинок в котеджному містечку, який належить члену команди народного депутата партії "Слуга народу" Олександра Дубинського Сергію Левченко.

    Реклама на dsnews.ua