• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

В Держекоінспекції назвали збитки від підриву греблі Каховської ГЕС

Шкода довкіллю від підриву російською армією греблі Каховської ГЕС в червні 2023 року становить попередньо 78 млрд грн

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив перший заступник голови Державної екологічної інспекції України Дмитро Заруба, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Розрахована шкода внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС становить близько 78 млрд грн. Ми чекаємо на деокупацію, щоб можна було розрахувати ці збитки у повній мірі", — сказав Заруба.

Перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький, зі свого боку, додав, що найбільшої шкоди зазнали території, розташовані на лівому березі Дніпра – 60%. Зараз значну частину цих територій контролюють російські загарбники.

"Тільки після комплексної оцінки ми будемо мати повну картину того, що відбулося, що ми втратили чи не втратили назавжди, і що ми будемо робити з Каховською ГЕС після війни", — сказав Краснолуцький.

Радник генерального прокурора Максим Попов додав, що слідчі Служби безпеки та Національної поліції проводять досудове розслідування кримільного злочину російських окупантів.

"Кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу України – стаття 438, порушення законів та звичаїв війни, тобто воєнний злочин, та за фактом екоциду. Це стаття 441. Зауважу, що Україна є однією з небагатьох країн світу, їх всього трохи більше 10, які криміналізували екоцид як злочин. У нашому Кримінальному кодексі цей злочин перебуває у розділі "злочини проти міжнародного миру та безпеки та правопорядку", — зазначив Попов.

Як повідомляла "ДС", у ніч на 6 червня 2023 року російські війська підірвали Каховську ГЕС. Гідроелектростанція була повністю зруйнована. Через підрив ГЕС Україна втратила 35-40% запасів питної води.

За попередніми розрахунками, відбудувати Каховську ГЕС можна за 6-7 років.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua