• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

У ДСНС розповіли, які міни найчастіше залишають окупанти

Російські військові використовують в Україні різні види боєприпасів і вибухонебезпечних предметів, зокрема міни із сенсорними датчиками руху, гранати, касетні елементи

Замінована територія
Замінована територія на Харківщині / Національна поліція України
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів в ефірі національного телемарафону начальник відділу організації піротехнічних робіт ДСНС Сергій Рева, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Росіяни використовують міни із сенсорними датчиками руху. Коли ви до них підходите, вони можуть спрацювати навіть від тих коливань, які будуть від вашого руху", — каже він.

Серед найпоширеніших боєприпасів — протипіхотні міни, гранати та касетні елементи.

Зокрема, міна ПФМ-1, яку ще називають "пелюстка", містить рідку вибухонебезпечну речовину і спрацьовує від будь-якого натискання. Багато таких мін, зокрема, знаходять на сході, у Донецькій області. Вони пластикові, і металодетектор не завжди на них спрацьовує.

"Буквально вчора була знайдена ціла касета з такими мінами. Вони — дистанційного мінування, і розкидаються по території на досить велику площу — покривають близько 100 кв. м. Їх досить складно знайти, бо бойові міни – зелені: зараз літо, трава висока, їх досить складно помітити", — зазначив фахівець.

Поширеними також є касетні елементи до РСЗВ, які заборонені міжнародними конвенціями. Вони містять вибухову речовину та осколкові елементи, які можуть спрацювати і від вогню, і від інших зовнішніх факторів.

"Вони небезпечні, ними споряджаються "Урагани" і "Смерчі", і їх наразі дуже застосовують по Харкову, Миколаєву. Якщо ви виявили щось подібне, то не можна торкатися і підходити до нього, бо він у будь-який момент може спрацювати", — попередив Сергій Рева.

Також окупанти залишають в Україні протипіхотні міни ПМН-2 і міну ПНМ, обидві — натискної дії.

"Ще є міна МОН-50 – це міна направленої дії, у ній понад 500 осколкових елементів, також встановлюється на розтяжку, маскується у траві, щоб було тяжко її помітити", — розповів Рева.

Загалом, резюмував він, слід пам'ятати три головні правила щодо небезпечних предметів:не підходити, не торкатися їх і телефонувати за номером "101".

Як писала "ДС", з Чорного моря до Дністровського лиману течією занесло морську міну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua