• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

В Іспанії заарештували українські траулери, щоб їх не передали Росії

В іспанському порту Лас-Пальмас за запитом Офісу генерального прокурора України заарештовано два українських риболовецькі траулери, якими намагався незаконно заволодіти російський бізнесмен

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Офісу генерального прокурора, повідомляє "ДС".

"За клопотанням прокурорів Офісу Генерального прокурора накладено арешт на два судна вартістю 10,2 млн доларів США. Наразі спільно з правоохоронними органами Королівства Іспанії вживаються заходи щодо недопущення заволодіння РФ цими суднами", — зазначили в Офісі генпрокурора.

За даними слідства, посадові особи державних підприємств воднотранспортної галузі у змові з громадянами РФ планували передати державі-агресору два риболовецькі траулери, які належать Україні, за фіктивно створені борги перед окупантами.

Ця злочинна група передала в оренду російській компанії два українські риболовецькі судна. У подальшому вони намагалися передати їх державній корпорації розвитку "ВЕБ РФ" нібито за борги України перед РФ. Це був фіктивний борг за накладення Україною арештів на російські активи ПАТ "Промінвестбанк".

З цією метою посадовці держпідприємств найняли екіпаж з росіян та перегнали судна до Іспанії.

Кошти, отримані за оренду суден, посадовці держпідприємств перераховували на банківські рахунки підконтрольних юридичних компаній та адвокатських об’єднань за надання фіктивних послуг та в подальшому переводили їх у готівку.

Правоохоронцями проведено низку обшуків. Слідчі дії тривають. Досудове розслідування за фактом пособництва державі-агресору здійснюється слідчими ГСУ СБУ (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua