• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У комітеті Ради підтримали встановлення нового офіційного свята в Україні – Дня борщу

Парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити проєкт постанови про встановлення Дня українського борщу (№6361)

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

Відповідне рішення було ухвалено під час засідання комітету, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Відповідним проєктом постанови передбачається збереження уніфікованої української кухні та популяризації української культури у світі, посилення суспільної уваги до збереження і вшанування традиційної української кухні та культури. День українського борщу пропонують відзначати щорічно у другу суботу вересня.

Кабінету міністрів рекомендується розробити із залученням громадськості та затвердити комплексний план заходів з відзначення на державному рівні Дня українського борщу, передбачивши, зокрема:

  • проведення заходів, фестивалів та змагань із приготування традиційного українського борщу у всіх регіонах України;
  • проведення у навчальних закладах, закладах культури та харчування тематичних заходів, лекцій, дискусій про феномен українського борщу, його культурологічну складову, тяглість приготування цієї страви різними поколіннями українців та його вплив на суспільне життя.

Як повідомлялося, 30 листопада 2021 року у Верховній Раді було зареєстровано проєкт постанови про встановлення Дня українського борщу (№6361).

Його авторами є низка народних депутатів від "Слуги народу", "Голосу", "Європейської солідарності", груп "Партія "За майбутнє" та "Довіра", а також від позафракційних.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua