• USD 28.5
  • EUR 34
  • GBP 38
Спецпроєкти

В Конституційному суді поставили "слуг" на місце

Реклама на dsnews.ua

Конституційний суд стоїть на захисті прав громадян України, знаходиться поза політикою і служить тільки основному закону, а не політичним партіям

Про це йдеться в заяві КСУ у відповідь на претензії з боку партії "Слуга народу", передає "ДС".

"Відповідно до Конституції України та Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд – орган конституційної юрисдикції, покликаний забезпечувати верховенство Основного Закону України, який здійснює свою діяльність на засадах верховенства права, незалежності, колегіальності, гласності, відкритості, повного і всебічного розгляду справ, обґрунтованості та обов’язковості ухвалених ним рішень і висновків", — йдеться в заяві.

В КСУ відзначили, що ст.64 закону "Про Конституційний Суд України" передбачає розгляд справ в порядку письмового або усного провадження. Але основною формою є письмове провадження. Зміна форми розгляду справи на будь-якій стадії конституційного провадження є виключним правом Суду.

"Ухвалами від 19 жовтня Конституційний Суд України змінив форму розгляду низки справ з усної на письмову у зв’язку з карантинними обмеженнями, пов’язаними з погіршенням епідемічної ситуації в країні. Водночас розгляд цих справ відбудеться відкрито", — підкреслили в Суді.

"Заяви та висловлювання окремих політиків та державних службовців у засобах масової інформації та соціальних мережах на адресу Конституційного Суду України … є спробою підриву авторитету Конституційного Суду України", — йдеться в заяві.

Відзначимо, партія "Слуга народу" в своїх офіційних профілях в соціальних мережах звинуватила Конституційний Суд в грубому порушенні права президента і Верховної Ради брати участь в конституційних процесах.

    Реклама на dsnews.ua