• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

В МЗС уточнили обмеження для українських чоловіків за кордоном

Міністерство закордонних справ надало розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг для чоловіків призовного віку в дипломатичних установах України за кордоном

Реклама на dsnews.ua

Інформація оприлюднена на сайті зовнішньополітичного відомства, передає "ДС".

Наразі обмеження не застосовуються, якщо фактичним отримувачем послуги є не сам заявник, а його неповнолітня дитина чи підопічна особа. Обмеження жодним чином не стосуються надання консульської допомоги у разі надзвичайних ситуацій (ДТП, затримання, стихійні лиха тощо). Дипломати надаватимуть необхідну допомогу в повному обсязі.

Призупинення процесу надання консульських послуг є тимчасовим кроком, обумовленим необхідністю вирішення питань щодо військового обліку за кордоном та розвʼязання технічних питань, які виникли у ході імплементації норм та положень нового закону про мобілізацію, підкреслили в МЗС. Після набуття законом чинності 18 травня, прийом і розгляд заяв про вчинення консульських дій продовжиться з урахуванням нових вимог.

Відповідно до нового закону, після оновлення даних у ТЦК громадяни матимуть доступ до консульських послуг у повному обсязі.

Механізм оновлення та перевірки військово-облікових даних для чоловіків 18-60 років, які тимчасово перебувають за кордоном, наразі визначається з-поміж доступних варіантів й узгоджується причетними державними органами.

Також зазначається, що всі заяви про надання консульських послуг, подані до 23 квітня, будуть розглянуті та опрацьовані консульськими установами в повному обсязі, у тому числі заяви на оформлення закордонного паспорта.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua