• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

В Міненерго розповіли, чи підвищать тарифи на світло

Рішення про підвищення тарифів на електроенергію для населення немає, однак воно може бути ухвалено в залежності від наслідків російських атак на енергетичну інфраструктуру

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук в ефірі національного телемарафону, передає "ДС".

"Для початку нам треба зрозуміти, наскільки ми зможемо відновити енергосистему, щоб покривати все споживання… Рішення щодо підвищення тарифів сьогодні немає, але ми не можемо виключати цього, бо ситуація дійсно складна", — сказала вона.

Гринчук додала, що український уряд активно працює з партнерами щодо допомоги по відновленню пошкоджених та зруйнованих енергооб'єктів.

За її словами, сьогодні Україні вистачає власної електрогенерації. Однак існує проблема доставки.

"У нас зараз вистачає власної генерації для покриття споживання, але у нас є проблеми із системою передачі. Бо одна справа, коли достатньо генерації, але є регіони як Харків, де було пошкоджено і об'єкти генерації, і об'єкти системи передачі. Питання в тому, як доставити цю електрику до споживачів. Але в об'єднаній системі у нас дефіциту немає", — сказала заступниця міністра.

Як повідомляла "ДС", раніше голова Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг Валерій Тарасюк заявив, що через масштабні ракетні атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України тарифи на електроенергію для побутових споживачів можуть бути підвищені вже з 1 травня.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua