• USD 36.6
  • EUR 37
  • GBP 44
Спецпроєкти

У МВС назвали ділянки, де мігранти можуть спробувати штурмувати кордон України

У Міністерстві внутрішніх справ наразі визначили приблизно 10 ділянок кордону, де можуть відбуватися основні підходи мігрантів до державного кордону з Україною

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського в телепрограмі "Право на владу", передає "ДС".

"Що ми бачимо у тактичному плані: визначено приблизно 10 ділянок, де основні можуть відбуватися підходи мігрантів до державного кордону з Україною. Саме там будуть посилюватися прикордонники, зокрема, і Нацгвардією, і поліцією", — заявив Монастирський.

Монастирський зазначив, що під час засідання РНБО, яке відбулося у середу, також йшло обговорення щодо підрозділів територіальної оборони.

"Наша механіка буде, звичайно, подібна до протистоянь на литовському кордоні і на кордоні з Польщею. Тобто, безперечно, (це будуть проходити – ДС) визначення місць скупчення, а розвідка буде інформувати у разі направлення мігрантів у сторону України, тобто, про те, куди саме вони рухаються. І саме там мобільні групи будуть перебувати вже за лічені хвилини. Саме це і буде основна мета – не допустити масового прориву державного кордону", — повідомив міністр.

Монастирський окремо висловив думку, що ситуація з мігрантами якнайкраще показує, що розділяти прикордонників, Нацгвардію, Нацполіцію і ДСНС наразі "неможливо і недоцільно", і що це питання не стоїть на порядку денному.

Також він поінформував, що у четвер під час свого візиту на Волинь, зокрема, зустрічався з громадою Шацька.

"Ми говорили і про те, що потрібно допомогти розміщенню наших гвардійців, тому що зараз йдуть холоди, і щоб вони могли жити і перебувати там у нормальних теплих умовах. Бо ми поки що прогнозуємо, що місяць, два, а то і більше, їм прийдеться перебувати поблизу держкордону", — зазначив Монастирський.

Окремо він нагадав, що наразі відсутня споруда кордону між Україною і РФ, та Україною і Білоруссю.

"Це дві окремі теми, але ми наразі фактично їх зводимо в одну, тому що ця міграційна криза для свідомості кожного українця загострює (питання — ДС): а що у нас там, а чи є кордон? Відповідь – так, прикордонники є, кордон позначений, але самої споруди кордону – немає. І це наша загальна задача – задача усього уряду, Президента, суспільства, бо це будується за податки громадян – наступного року збудувати кордон між Україною і РФ та між Україною і Білоруссю. Мова йде про понад 1000 км державного кордону", — сказав очільник МВС.

Як писала "ДС", Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов заявив, що Україна готова до можливої "атаки мігрантів", а засобів реагування "більш ніж достатньо".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua