• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

У новій доповіді ООН з прав людини зафіксовані переслідування та тортури в окупованому Криму

Опубліковано чергову проміжну доповідь генерального секретаря ООН про ситуацію з правами людини в Криму, яка буде представлена на сесії Ради ООН

Еміне Джапарова
Еміне Джапарова / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні першого заступника глави МЗС України Еміне Джапарової в Facebook, передає "ДС".

"Доповідь фіксує триваючі практики незаконно переслідування кримчан, застосування тортур для самообмовляння, переміщення незаконно засуджених на територію Росію, безкарність органів російської окупаційної влади, в тому числі ФСБ", — повідомила вона.

За її словами, окремо відзначається ретроспективне застосування російського законодавства, зокрема для наступу на свободу ЗМІ та позбавлення житла кримчан, що є фактично однією з форм примусової зміни демографічного складу населення.

Російські беззаконня включає також наступ на релігійні свободи, зокрема йдеться про переслідування Православної церкви України, повідомила заступник голови МЗС України.

"Це ті практики у порушення норм міжнародного права, які з собою принесла Росія як окупаційна влада на українські землі Криму та Донбасу", — написала Джапарова.

Як повідомляла "ДС", Україна запропонувала Управлінню Верховного комісара ООН з прав людини приєднатися до української ініціативи "Кримська платформа".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua