• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В ОБСЄ сказали, як часто Україна і бойовики блокують патрулі СММ

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ продовжує фіксувати блокування роботи патрулів, при цьому 93% випадків перешкоджання роботі місії відбувається на окупованій території Донецької та Луганської областей

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в ОБСЄ за підсумками роботи Місії в другій половині 2020 року, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Перешкоди в роботі СММ, які фіксувалися раніше, збереглися. Майже всі випадки таких обмежень (93%) сталися в непідконтрольних урядові районах", — йдеться в повідомленні.

У Місії відзначили, що половина з цих перешкод зафіксована на блокпостах збройних формувань РФ уздовж офіційних дорожніх коридорів перетинання лінії зіткнення. Приблизно 26% всіх випадків обмеження свободи пересування СММ відбулися на півдні Донецької області.

"У результаті цих обмежень патрулі СММ не могли перетинати лінію зіткнення. Спостерігачі також практично не мали змоги пересуватися через адміністративну межу між непідконтрольними урядові районами Донецької та Луганської областей", — повідомляється в звіті.

Крім того, через обмеження доступу спостерігачів в прикордонні райони, які не контролюються урядом України, і на підʼїзних дорогах до них "і далі систематично неповним було здійснення Місією моніторингу в таких районах".

Також здійснення моніторингу і далі перешкоджало небажання російських окупаційних адміністрацій в ОРДЛО надати гарантії безпеки для відкриття передових патрульних баз СММ в населених пунктах поблизу цих прикордонних районів.

"Як наслідок, спостереження СММ у цих прикордонних районах не можна повноцінно охарактеризувати як всеосяжний та незалежний моніторинг", — повідомили в СММ.

Також вказується на те, що БПЛА СММ продовжували зазнавати впливу перешкод сигналу GPS (за оцінкою, в результаті глушіння і ймовірного глушіння) в майже 300 випадках. У той же час зафіксовано 17 випадків, коли, за оцінкою, в напрямку БПЛА СММ стріляли зі стрілецької зброї. Через дії перешкод сигналу (за оцінкою, в результаті ймовірного глушіння) Місія втратила в другому півріччі 2020 року 3 міні-БПЛА.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua