• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

В Офісі генпрокурора розповіли, що буде з виданими в Росію "вагнерівцями"

Реклама на dsnews.ua

Виданих Росії найманців приватної військової компанії "Вагнера", які воювали на Донбасі і були затримані в Білорусі, будуть заочно притягати до відповідальності. Щодо них можуть запустити також міжнародні механізми

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" розповів заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов, передає "ДС".

Він нагадав, що українська сторона оперативно відреагувала на затримання групи "вагнерівців" у Білорусі і відправила запит на екстрадицію 28 із них. Однак офіційний Мінськ прийняв рішення видати їх Росії. Ця обставина ситуацію кардинально не змінює.

"Ми зібрали достатню доказову базу вчинення злочинів під час збройного конфлікту на Донбасі. Їх усе ще підозрюють, тому будемо залучати їх до відповідальності на національному рівні і використовувати інші інструменти кримінального процесу, в тому числі міжнародні", — додав Мамедов.

Як повідомляла "ДС", 29 липня поблизу Мінська були 33 бойовики російської "Приватної військової компанії Вагнера". Як заявили в білоруських правоохоронних органах, бійці ПВК прибули, щоби дестабілізувати ситуацію в країні під час виборів. Президент Білорусі Олександр Лукашенко зажадав від Росії пояснень.

Згодом з'ясувалося, що імена більшості з 33 затриманих в Білорусі бойовиків є в базі "Миротворця" — як учасників війни на Донбасі. Україна сподівалася з Білоруссю про їх екстрадицію.

6 серпня у Білорусі бойовиків ПВК "Вагнера", які воювали проти України на Донбасі. Але Білорусь віддала "вагнерівців" Росії.

    Реклама на dsnews.ua