• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В Офісі Зеленського відповіли на звинувачення у втручанні в роботу ЗМІ

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк відкидає звинувачення ведучої програми "Зворотний відлік" Мирослави Барчук в тиску Офісу президента на "UA: Перший", але не заперечує прагнення команди президента до "узгодженої інформаційної позиції"

Михайло Подоляк
Михайло Подоляк / Фото Українська правда
Реклама на dsnews.ua

Про це Подоляк сказав "BBC News Україна", передає "ДС".

"Незалежна редакційна політика будь-якого ЗМІ — це ключова ознака здорового суспільства і сучасної держави. Тобто пряме втручання в роботу редакцій — абсолютний нонсенс ... Але якщо той чи інший представник влади бачить в ефірах того чи іншого проєкту послідовну і наполегливу незбалансованість позицій, постійну і явну ангажованість ведучих і редакції, то можна зрозуміти вкрай невелике бажання людей йти в ефір саме цього проєкту", — сказав він.

Радник Андрія Єрмака назвав коментар журналістки Барчук емоційним, а звинувачення — "некоректними і безпідставними".

За його словами, для Офісу президента важливо, щоб на ефірах владу представляли змістовно і професійно.

"Тобто, не ефір заради ефіру, а ефір заради роз'яснення тих чи інших ініціатив влади. Саме змістовність позиції — те, щодо чого депутати фракції або інші представники широкої команди влади можуть отримати консультації у рамках цілком раціонального підходу до узгодженої єдиної інформаційної позиції", — сказав Подоляк.

Нагадаємо, 19 жовтня телеведуча програми "Зворотний відлік" на громадському телеканалі "UA: Перший" Мирослава Барчук заявила, що Офіс президента "давно і жорстко" контролює присутність на ефірах народних депутатів від фракції "Слуга народу", висуваючи ультиматуми проєкту щодо гостей ток-шоу.

Вона закликала колег "не піддаватися тиску і вголос говорити про випадки тиску і шантажу", а депутатів від президентської партії "не брати участі в цьому шантажі".

Інформацію про тиск підтвердив інший ведучий телеканалу "UA: Перший" Павло Казарін.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua