• USD 38.6
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

"Висувають умови і ультиматуми", — ведуча ток-шоу звинуватила Офіс президента в тиску на редакцію

Офіс президента України жорстко контролює присутність тих чи інших гостей в ефірі телеканалу "UA: Перший", а також висуває умови і ультиматуми редакції

Мирослава Барчук
Мирослава Барчук
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила ведуча ток-шоу "Зворотний відлік" Мирослава Барчук на сторінці в Facebook, передає "ДС".

"По-перше, Офіс президента давно і жорстко контролює присутність на ефірах народних депутатів від фракції" Слуга народу ". Кандидати на ефіри узгоджуються з контактною особою Михайла Подоляка (Радник глави Офісу президента України — ДС) в ОП. Це не новина", — пише Барчук.

Як пише телеведуча, останнім часом Офіс президента висуває редакції телеканалу умови і ставить ультиматуми про присутність "слуг народу" на ефірах.

Зокрема, минулого понеділка було висунуто вимогу, щоб в обговоренні енергетичної безпеки в ефірі "Зворотного відліку" брали участь або двоє "слуг" (обидва — не експерти), або жодного. Канал вирішив не приймати ультиматуми і запросив Людмилу Буймистер, яка вже не підкоряється вказівкам Офісу президента.

Другий ультиматум стосувався такої вимоги: двоє "слуг" прийдуть на ефір тільки за умови, якщо редакція відмовить раніше запрошеному Гео Леросу.

"Звичайно, ми сприйняли це як тиск. Ми відмовилися виконувати ультиматум, представники монобольшості не прийшли. Сьогодні вранці отримали від людей Єрмака звинувачення, що у нас на ефірі не було представників монобільшості і що це "недотримання журналістських стандартів". Але я тут не про підлість. Я про перші дзвіночки. Зокрема про загрозу свободі слова і незалежної журналістики в цілому ", — додала журналістка.

Пост Мирослави Барчук
Пост Мирослави Барчук

Як писала "ДС", позаштатний радник глави Офісу президента Тимофій Милованов заявив, що цензура є "невід'ємною частиною свободи слова", і допустив її застосування в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua