• USD 39.5
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

В ООН звинуватили українців у свавіллі щодо колаборантів

Організація Об'єднаних Націй стверджує, що в Україні "свавільно позбавляли волі" підозрюваних у колабораціонізмі

Реклама на dsnews.ua

Про це вказано у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини, повідомляє "ДС" з посиланням на "Громадське".

В ООН зазначають, що після введення воєнного стану в Україні в лютому 2022 року до Кримінального кодексу внесли зміни щодо затримання людей, які можуть становити загрозу національній безпеці.

Це нібито призвело до появи "сприятливого середовища" для "свавільних затримань". Зокрема, в Управлінні ООН стверджують, що задокументовано 75 випадків, коли українські силовики "свавільно затримали" цивільних, переважно підозрюваних у кримінальних злочинах, пов’язаних із війною.

Серед затриманих — 57 чоловіків, 17 жінок й один неповнолітній.

Крім того, в Управлінні заявляють про "зловживання" українськими силовиками під час затримання кількох цивільних за ймовірну участь у бойових діях на боці терористичних організацій "ДНР/ЛНР" у 2014-2020 роках. Цих людей нібито "свавільно позбавили волі" під час затримання.

В ООН закликали Україну "забезпечити проведення будь-яких арештів відповідно до підстав і процедури, встановлених законом". Також Україну закликають "припинити надмірне використання внутрішнього законодавства, щоб виправдати затримання без суду чи ордеру".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua