• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

У правлячій партії Грузії впевнені, що випередять Україну та Молдову на шляху до ЄС

Голова партії влади Грузії "Грузинська мрія" Іраклій Кобахідзе вважає, що Тбілісі у питанні євроінтеграції "вдесятеро" випереджає Україну та Молдову, тож буде в блоці раніше за ці країни

Іраклі Кобахідзе
Іраклі Кобахідзе
Реклама на dsnews.ua

Кобахідзе цитує грузинський "Перший канал", передає "ДС".

На думку голови "Грузинської мрії", Грузія постійно "отримувала початок конкретних процесів з боку ЄС пізніше, ніж Україна і Молдова".

"Наприклад, у нашому випадку переговори про підписання угоди про асоціацію розпочалися пізніше, переговори про візову лібералізацію розпочалися пізніше, але в усіх трьох випадках ми випередили Україну і Молдову", – вважає він.

На думку Кобахідзе, причина полягає в тому, що Грузія "набагато випереджає" Київ і Кишинів, "особливо після тих складних процесів, які відбувалися в Україні та які з економічного погляду також поширилися значною мірою на Молдову".

"Ми далеко попереду в усіх аспектах: демократія, права людини, економіка. Ми далеко попереду за всіма напрямами, удесятеро попереду України та Молдови. Щоправда, ми отримали статус кандидата пізніше, ніж вони, але ми впевнені, що вступимо до Євросоюзу набагато раніше за них", – підсумував грузинський політик.

Як повідомляла "ДС", 14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів про вступ України та Молдови до Європейського Союзу.

На час голосування прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вийшов з зали, оскільки не погоджується з початком переговорів щодо членства України в ЄС.

Пізніше стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц запропонував Орбану залишити залу, де проходив самміт лідерів країн-членів ЄС.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua