• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

В Україні можуть налагодити виробництво вакцини від COVID-19. Вже є домовленості

Приблизно через рік в Україні може бути налагоджений випуск вакцини від COVID-19

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузин в інтервʼю tsn.ua, інформує "ДС".

"Є кілька домовленостей про різні типи вакцини, є зацікавленість з боку іноземних партнерів локалізувати виробництво в Україні. Найближчим часом ми отримаємо інформацію вже про фактичну локалізацію… До кінця цього року ми вже матимемо шорт-лист структур або фармкомпаній, які готові локалізувати або навіть завершили процес перебудови своїх технологічних ліній", — повідомив Кузин.

При цьому є деяка проблема з прекваліфікації ВООЗ, яка відноситься не тільки до самої вакцини, але і до майданчика, де вона має вироблятись. На сьогодні українські компанії, які ніколи не працювали на експорт, не мають такої прекваліфікації.

"Це питання до одного року. Однак зараз ті компанії, які розмірковують або вже перейшли до обговорення або запуску процесу локалізації, працюють разом з ВООЗ, консультуються, щоб цей майданчик була максимально швидко прекваліфікований", — заявив Кузін.

За його словами, швидше за все в Україні могли б локалізувати виробництво інактивованої вакцини, такої як CoronaVac або Comirnaty (Pfizer), оскільки тут технологічний цикл є відносно простим.

Нагадаємо, в березні глава МОЗ Максим Степанов заявляв, що Україна може отримати власну вакцину від коронавірусу через два-три роки.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua