• USD 27.2
  • EUR 32.3
  • GBP 37.7
Спецпроєкти

В Україні від COVID-19 вмирають втричі більше, ніж розповідає МОЗ, — Національна академія наук

Кількість летальних випадків в Україні, пов'язаних з коронавірусів, перевищує статистику від Міністерства охорони здоров'я приблизно втричі

Реклама на dsnews.ua

Такі дані опублікувала Національна академія наук України, інформує "ДС" з посиланням на "Цензор.нет".

"Отримані дані істотно уточнюють чисельність випадків надлишкової смертності, пов'язаної з коронавірусів, яка, як це показано в попередніх звітах, у 2020 році перевищувала число опублікованих летальних випадків в щоденній статистиці від МОЗ приблизно втричі", — заявили вчені.

В НАН відзначили, що такі дані підтверджує й Інститут показників і оцінки здоров'я (IHME), розташований в США. За їх даними, "число жертв пандемії в Україні (разом з окупованими нині територіями) становить не 46 737, а 138 507, тобто у 2,96 раза більше", — відзначають в НАН.

Також повідомляється, що спостерігається летальність від коронавірусу в Україні 4 тижні тому становила не менше 2,7%. У першій декаді квітня спостерігалося чітко виражене пікове значення числа летальних випадків внаслідок хвороби. З того часу відбувається різке зниження цього показника.

Як повідомляла "ДС", за станом на ранок 13 травня Україна за показником добової смертності посіла перше місце серед країн Європи і сьоме місце — серед держав у світі.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua